08.09.2017 15:11

Plněné oplatky z pšenice jednozrnky

- čtyři druhy plněných celozrnných oplatek. 

Najdete u nás příchutě Klasik, Biotic+, Kokos a Maca. Poslední dvě zmíněné splňují podmínky certifikace The Vegan Society, jsou tedy veganské.

 

Oplatky jsou vynikající chuti a nejvyšší možné kvality pouze ze surovin v bio kvalitě. Samozřejmostí je absence palmového tuku, umělých sladidel a barviv, chemických konzervantů či bílého rafinovaného cukru. Standardem je i výroba v ekologicky šetrném provozu.
 

Jsou vyrobeny z pšenice jednozrnky, splňují všechna naše nejpřísnější pravidla a produkují je pro nás naši bulharští partneři - společnost Harmonica.

 

Pšenice jednozrnka 
byla rozšířena po tisíce let na Blízkém východě a v Evropě. Spolu s pšenicí dvouzrnkou patří mezi první domestikované pšenice před 10-12 tisíci lety. V současnosti je pšenice jednozrnka pěstována pouze na omezených plochách v některých regionech a především v podmínkách ekologického zemědělství. Jednozrnka nebyla nikdy křížena, má 14 chromozomů, zatímco moderní pšenice má 42 chromozomů, které mění strukturu lepku. Je výživnější, než moderní pšenice, založená na vyšší úrovni bílkovin, esenciálních mastných kyselin, fosforu, draslíku, zinku, vitamínu B6 a beta-karotenu. Obsahuje cca 18 g kvalitních bílkovin na 100 g jednozrnky.

 

Jsou vyrobeny z pšenice jednozrnky, splňují všechna naše nejpřísnější pravidla a produkují je pro nás naši bulharští partneři - společnost Harmonica.

—————

Zpět


Kontakt

Vitalka - jídlo pro zdraví

Vídeňská Dům č. 1
339 01 Klatovy 1


+420 603 148 238